تست اعصاب

farsms.mihanblog.com

مهم نیست که چقدر اعتماد بنفس داشته باشید و یا فکر کنید که از آن دسته افرادی هستید که کنترل خوبی روی اعصاب خود دارند. فرقی نمیکند فردی نابغه و باهوش و یا عادی و مطیع باشید. فقط کافیست یک تست جالب و بامزه را در رابطه با کنترل سیستم عصبی بدن خود امتحان کنید تا جریان برای شما روشن شود! قبل از انجام این تست، باید بدانید که سیستم عضلانی بدن تحت کنترل سیستم  عصبی است. البته تعدادی از عضلات بصورت ارادی کنترل شده و سایرین نیز بصورت غیر ارادی منقبض میشوند. گاهی مسیر عصبی کنترل عضلانی با هم تداخل یا همپوشانی کرده و باعث اختلال (البته عموما موقتی) در روند کنترل میشود.


نکته دیگری هم که لازم است بدانید، این است که کنترل کامل روی عضلات ممکن است در مواردی نیاز به گذشت زمان و تمرین داشته باشند، مثلا کودکی که تازه شورع به راه رفتن میکند در کنترل عضلات در ابتدا دچار مشکل است و یا مثلا فردی که بصورت مبتدی ویولون می نوازد، در کنترل ظریف عضلات انگشتان به نسبت فردی که حرفه ای است احساس سخت بودن نوازندگی را دارد. و اما تست جالب اعصاب!

روی یک صندلی بصورت معمولی بنشینید، شاید هم بهتر باشد که پشت میز مطالعه یا میز کار یا همین میز کامپیوتر تان نشسته و پای راستتان را اندکی از سطح زمین بالا ببرید. حالا به آرامی از زانو پا را در جهت عقربه های ساعت بصورت دایره ای بچرخانید. تا اینجای کار ساده است و مشکلی وجود ندارد.

مطمئنا تا به حال بارها و بارها عدد 8 انگلیسی را نوشته اید. خوب، حالا همزمان با پای راستی که در حال چرخش در جهت عقربه های ساعت است، با دست راست خود عدد 8 (انگلیسی) را روی میز یا در هوا بنویسید...

عجب حکایتی! مشاهده خواهید کرد که بطور غیر ارادی پای شما نیز جهت حرکت خود را تغییر می دهد. خیلی خود را اذیت نکنید، چراکه این عمل غیر ارادی بوده و کاری از دستتان بر نمی آید. و پای راست شما دیگر از شما اطاعت نمی کند! البته شاید بتوانید با تمرکز حواس بیشتر و اندکی تمرین، بالاخره کنترل جهت حرکت هر دو را در جهت دلخواه تحت فرمان مغز خود درآورید.

سلامت، با نشاط و سرزنده باشید


طبقه بندی: تست اعصاب،
برچسب ها: تست اعصاب، نمره اعصاب شما چند است، اعصاب،

تاریخ : 1389/12/22 | 18:00 | نویسنده : Admin | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات